تبلیغات
بانک اطلاعات شهری کرج - مطالب هفته سوم دی 1390
بانک اطلاعاتی تلفن مشاغل کرج و استان البرز
یک تیم چگونه پا می گیرد؟ چگونه از پا می افتد؟!
نوشته شده توسط مشاغل البرز در ساعت 12:33 ق.ظ

آشنایی با اصول موفقیت درانجام کار تیمی برای کسانی که درصدد راه اندازی تیم های قدرتمند کاری هستند بسیار ضروری است. کم نیستند کارآفرینانی که یکی از دلایل عدم موفقیت در کسب و کار را، ضعف خود و سایر همکاران درانجام کارهای تیمی می دانند.
برای پرداختن به کار تیمی و ویژگی های آن نخست باید معنای واژه «تیم» را روشن کنیم. هر یک از انسان ها قبل از آن که بتوانند واژه «تیم» را تعریف کنند و یا حتی پیش از آن که این لغت را شنوند، عضوی از یک یا چند تیم هستند. خانواده پایه ای ترین تیم در زندگی بشر است


تیم چیست؟

تیم گروهی از افراد است که از لحاظ اطلاعات، منابع و مهارت ها به یکدیگر وابسته اند و به دنبال آن هستند که با ترکیب فعالیت هایشان به هدف مشترکی دست یابند.
تیمها دارای 5 ویژگی اساسی هستند:

1- تیمها با نیت دستیابی به هدفی مشترک ایجاد می شوند. تیم ها در پی اهداف و دستاوردهایی هستند که همه اعضا در قبال این اهداف مسئولند و همگی از آن نفع می برند.
2- مهم ترین ویژگی یک تیم وابستگی اعضایش به یکدیگر است. معنای «وابستگی متقابل» این است که اعضای تیم نمی توانند به تنهایی به اهداف شان دست یابند.
3- تیم ها محدودند و با گذر زمان نسبتاً پایدار و با ثبات باقی می مانند. محدودیت تیمها بدین معناست که اعضای تیم چه برای خودشان و چه برای دیگران قابل تشخیص اند. ثبات تیم یعنی این که عضویت افراد در تیم دوام دارد.
4- اعضای یک تیم در چگونگی انجام کارشان اختیار و حق انتخاب دارند. افراد یک گروه پارتیزانی، اگر فرمان بردار محض رهبر گروه باشند، یک تیم نخواهند بود.
5- تیم ها جزیره هایی منزوی نیستند، بلکه آنها در یک زمینه اجتماعی وسیع تر عمل می کنند و غالباً خود در کنار تیم های دیگر، جزیی از سازمان بزرگتری هستند.

 کامپیوتر


» ادامه مطلب
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام