تبلیغات
بانک اطلاعات شهری کرج - میزبانی كرج از مسافران نوروزی
بانک اطلاعاتی تلفن مشاغل کرج و استان البرز
میزبانی كرج از مسافران نوروزی
نوشته شده توسط سارا امیدوار در ساعت 08:27 ب.ظ
 شهرداری در هفت روز گذشته؛
 میزبانی مطلوب كرج از مسافران نوروزی/ چشم انداز شهرداری مطلوب است
   پایگاه خبری مدیریت شهری كرج: فعالیت شبانه روزی 421 آتش نشان، حضور 100 هزار شهروند در روز طبیعت در پارك چمران،‌ارائه خدمات مطلوب شهرداری به شهروندان در ایام نوروز، توزیع 20 هزار بسته فرهنگی بین مسافران نوروزی، تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان آرامستانها، برگزاری مسابقه پیامکی "روز طبیعت"، اعلام رئوس اهداف و برنامه های حوزه مدیریت مالی شهرداری و ... از جمله اخبار مدیریت شهری طی هفت روز گذشته است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری كرج، طی هفت روز گذشته شهرداری و شورای اسلامی شهر كرج اقدامات مختلفی را انجام دادند و در این زمینه همایش ها و مراسم های مختلفی در این كلانشهر برگزار شد كه گزیده آنها را در متن زیر می خوانید.

فعالیت شبانه روزی 421 آتش نشان/ نجات جان 82 شهروند كرجی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری كرج از فعالیت شبانه روزی 421 آتش نشان در ایام نوروز در این كلانشهر خبر داد و گفت: در این زمینه جان 82 شهروند نجات داده شد. محمود امیریزدانی اظار داشت: طی ایام نوروز 421 نفر از آتش نشانان این سازمان به صورت شبانه روزی و شیفت بندی به ارائه خدمات به شهروندان و مسافران نوروزی پرداختند.

وی افزود: در مجموع طی ایام نوروزی آتش نشانان این كلانشهر، 120 مورد عملیات اطفای حریق، 127 مورد عملیات امداد و نجات و 27 مورد عملیات احتیاط از حریق و حوادث را پوشش دادند.

 100 هزار شهروند روز طبیعت را در پارك چمران گذراندند

مدیرعامل سازمان پاركها و فضای سبز شهرداری كرج از حضور 100 هزار شهروند در روز طبیعت در پارك شهید چمران خبر داد و گفت: در روز گذشته، خوشبختانه آسیب جدی به طبیعت و فضای سبز این كلانشهر وارد نشد.

عباس زارع اظهار داشت: هم اكنون كلانشهر كرج در حال توسعه است كه باید با برنامه ریزی مطلوب، زمینه ها و زیرساخت های لازم برای تامین و رفع نیازهای شهروندان فراهم شود.

ارائه خدمات مطلوب شهرداری به شهروندان در ایام نوروز

شهردار كلانشهر كرج با اشاره به ارائه خدمات مطلوب شهرداری به شهروندان در ایام نوروز، گفت: در این زمینه زیباسازی بلوار شهید مدرس در جذب توریست و مسافران و نوروزی بسیار موثر بود.

سید علی آقازاده اظهار داشت: برای آغاز سال جاری شهرداری كرج، از 10 روز پایانی سال اقدامات ویژه ای را برای رفاه شهروندان و ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی انجام داد.

وی افزود: در این زمینه با همكاری تمامی معاونت ها، سازمانها و مناطق به خصوص معاونت خدمات شهری و سازمان پاركها و روابط عمومی و امور بین الملل تدابیر لازم برای ارائه خدمات به شهروندان و جلوگیری از بروز هرگونه مشكل اندیشیده شد.

تملك املاك چهارراه كارخانه قند در اولویت برنامه های مسئولان منطقه 2 باشد

شهردار كلانشهر كرج بر تملك املاك چهارراه كارخانه قند در منطقه 2 شهرداری كرج تاكید كرد و گفت: این مهم باید در اولویت برنامه های مسئولان باشد.

طی برگزاری مراسمی با حضور سید علی آقازاده شهردار كرج، از زحمات سه ساله "سید رضا مساعد" مدیر سابق منطقه 2 شهرداری كرج تجلیل و "محمدرضا ناصرخاكی" به این سمت منصوب شد.

سید علی آقازاده در این مراسم طی سخنانی، منطقه 2 شهرداری كرج را یكی از مناطق حساس مركز كلانشهر كرج دانست و اظهار داشت: طی سال گذشته اقدامات مطلوبی در این منطقه انجام شد، در واقع سال 90 سال شكوفایی برای این منطقه بوده است.

وی با اشاره به روند رو به رشد در این منطقه در راستای رفع مشكلات شهروندان، افزود: در این زمینه طی سه سال گذشته اقدامات مطلوبی انجام شده است.

20 هزار بسته فرهنگی بین مسافران نوروزی در كرج توزیع شد

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج از تهیه و توزیع 20 هزار بسته فرهنگی در ایام نوروز در این كلانشهر بین مسافران نوروزی خبر داد و گفت:
در ایام نوروز این معاونت با هدف معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی و توریستی كلانشهر كرج و استان البرز، اقدام به تهیه و توزیع بسته های فرهنگی كرد.

حسین امیدیان اظهار داشت: این بسته های فرهنگی شامل لوح فشرده آشنایی با شهر کرج، آموزشهای شهروندی به شکل گویا، تقویم جیبی و بازی هایی ویژه کودکان و نوجوانان، بروشورهای ویژه زوجهای جوان، چند نوع بازی مشترک ویژه خانواده ها، بروشور اطلاعات لازم برای سفر و ... بود كه بین مسافران نوروزی و شهروندان توزیع شد.

500 كیلو كیسه زباله در روز طبیعت بین شهروندان كرجی توزیع شد

مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از توزیع 500 کیلو کیسه زباله در روز طبیعت بین شهروندان و مسافران نوروزی خبر داد و گفت:
به منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در روز طبیعت، طبق برنامه ریزی مقرر شد كه اقدامات لازم برای جمع آوری زباله های این روز انجام شود.

حسین بافقی اظهار داشت: در این زمینه پنج دستگاه خودروی گشت و نظارت این سازمان در نقاط مختلف كلانشهر كرج در حال فعالیت بودند و كیسه های زباله را بین شهروندان توزیع كردند.

برپایی هفت ایستگاه اطلاع رسانی به مسافران نوروزی در كرج

 معاون خدمات شهری شهرداری كرج از برپایی هفت ایستگاه اطلاع رسانی به مسافران نوروزی در این كلانشهر خبر داد و گفت: در این زمینه ایستگاه های استقبال از بهار از سوی این معاونت در هفت نقطه شهر برپا شد.

سعید صفری اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن فصل بهار و سال جدید، كمیته استقبال از بهار از سوی این معاونت تشكیل و بر انجام اقدامات مختلف در زمینه ارائه خدمات به شهروندان و مسافران نوروزی تاكید شد.

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری كرج تودیع و معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری كرج امروز با حضور شهردار كرج و معاونان و دیگر مسئولان سازمان آرامستانها برگزار شد.

در ابتدای این مراسم شهردار كلانشهر كرج طی سخنانی با اشاره به رشد فزاینده انجام پروژه های عمرانی، خدماتی، فرهنگی،‌ سازمان آرامستانها طی چهار سال گذشته اظهار داشت: خوشبختانه این سازمان طی سه سال گذشته به عنوان یكی از بهترین سازمانهای خدماتی شهرداری كرج بوده است.

مسابقه پیامکی "روز طبیعت" در كرج برگزار شد

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پاركها و فضای سبز شهرداری كرج از برگزاری مسابقه پیامكی "روز طبیعت" در این كلانشهر در روز 13 فروردین خبر داد و گفت:
با هدف ترویج فرهنگ حفظ و نگهداری از طبیعت از سوی این سازمان مسابقه پیامكی در روز 13 فروردین ماه در كلانشهر كرج برگزار شد.

حمیدرضا عسگری با اشاره به استقبال مطلوب شهروندان از برگزار این مسابقه افزود: فراخوان برگزاری این مسابقه در رادیو البرز اعلام شد همچنین در این زمینه بنرهای مربوطه نیز در ورودی پاركها و تفرج گاه های اطراف شهر نصب شد.

شهرداری طلایه دار سرمایه انسانی است

رئیس شورای شهر کرج با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر انقلاب،گفت:توجه به سرمایه ایرانی در پیام مقام معظم رهبری در واقع توجه به سرمایه معنوی و انسانی است که شهرداری در این زمینه به عنوان طلایه دار و پیشرو محسوب می شود.

محمود دادگو در دیدار نوروزی با مدیران شهری کرج، سال نو را نوید دهنده ارائه خدمات ارزنده از سوی خانواده بزرگ شورا و شهرداری کرج دانست و اظهارداشت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان سال" تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نامگذاری شده است، خانواده بزرگ شورا و شهرداری کرج باید با سرلوحه قرار دادن این شعار در قالب شعور و همت به دنبال تحقق این مهم باشند.

300 بنر اطلاع رسانی در پاركهای كرج نصب شد

مدیر روابط عمومی سازمان پاركها و فضای سبز شهرداری كرج از نصب بیش از 300 بنر در سطح این كلانشهر خبر داد و گفت:
با هدف اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ شهروندی بیش از 300 عنوان بنر در پارکهای سطح شهر توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج تهیه و نصب شد.

حمیدرضا عسگری اظهار داشت: 13 فروردین ماه همزمان با روز طبیعت بنرهایی جهت راهنمایی و اطلاع رسانی شهروندان کرجی با عناوین مختلف (پیامهای فرهنگ شهروندی، حفظ فضای سبز و محیط زیست، علائم هشدار دهنده، راهنمای سرویسهای بهداشتی و پارکینگ و...) در پارکهای شهید چمران- باغ فاتح - پارک جنگلی جهان نما – پارک بوستان جهان – پارک خانواده – پارک ایران زمین – پارک تاجیکستان – پارک هامون – پارک ابن سینا و... نصب شد.

رئوس اهداف و برنامه های حوزه مدیریت مالی شهرداری كرج اعلام شد

مدیر مالی شهرداری كرج،‌ رئوس اهداف و برنامه های حوزه مدیریت مالی شهرداری را در سال جدید اعلام كرد و گفت: برابر دستور و هماهنگی های به عمل آمده با شهردار كرج، همزمان با فرا رسیدن سال 91، از سوی این حوزه رئوس اهداف و برنامه های سال جاری تهیه و تدوین شد.

محمد احدی افزود: تهیه و تنظیم و تكمیل تمامی موافقت نامه ها بر اساس اعتبارات، برگزاری مناقصات با تعیین اولویت توسط شهردار تا 31 خردادماه سال جاری و تنظیم قرارداد پس از اعلام نظر شورای شهر، اقدام لازم جهت بستن حسابهای سال گذشته، آماده باش مدیران مناطق، مدیران مالی و رئوسای عمران جهت ارائه تمامی اسناد سال 90 تا 31 خردادماه سال جاری و ارائه گزارش تفریق به موقع تا 15 اردیبهشت ماه به شورای شهر از جمله این برنامه ها است.

827 بار شماره های سامانه 137 شهرداری كرج به صدا درآمد

سرپرست سامانه 137 شهرداری كرج گفت: در ایام نوروز 827 بار شماره های سامانه 137 شهرداری كرج به صدا درآمد و این سامانه به صورت مستمر و شبانه روزی پاسخگوی شهروندان بوده است.

محسن كمالی دهقان اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز سامانه 137 شهرداری كرج با ایجاد شیفت های ویژه نوروزی از 29 اسفندماه سال گذشه تا 13 فروردین ماه سال جاری به صورت مستمر و شبانه روزی پاسخگوی درخواست ها و شكایات شهروندان كرج بوده است.

استقبال مسافران نوروزی از هفت سین نوروزی پارك تنیس کرج

مدیر مجموعه بین المللی تنیس شهرداری كرج از استقبال بی نظیر مسافران نوروزی از سفره هفت سینی كه در مقابل این مجموعه پهن شده بود، خبر داد و گفت: همزمان با فرا رسیدن سال جدید و ایام نوروز و در راستای حفظ و احیای سنت های کهن، با همكاری شهرداری کرج سفره هفت سین نوروزی به صورت سنتی در مقابل مجموعه بین المللی تنیس شهرداری كرج در محدوده میدان جمهوری پهن شد.

اصغر نصیری افزود: این اقدام مورد استقبال و توجه ویژه مسافران نوروزی و شهروندان قرار گرفت و  بازدید کنندگابه صورت حضوری و مكتوب مراتب تشكر خود را اعلام كردند.

قائم مقام حوزه معاونت فرهنگی - اجتماعی معارفه شد

در مراسمی با حضور شهردار کرج و جمعی از مدیران شهری، " علی فرجامی" به عنوان قائم مقام حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج معارفه شد.

شهردار كرج در این مراسم با بیان اینکه حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی یکی از حساس ترین معاونت های شهرداری کرج است، اظهارداشت: با توجه به اینکه فرهنگ اساس و شالوده تمام امور است توجه به اقدامات فرهنگی به عنوان امور زیر بنایی و اساسی ضروری است.

سید علی آقازاده با بیان اینکه فرهنگ نظامی سازمان یافته و پیچیده است، افزود: گستردگی مسایل فرهنگی در بطن جامعه، ضرورت توجه و برنامه ریزی موثر در این حوزه را دو چندان می کند چرا که رفع مشکلات فرهنگی می تواند بسیاری از مشکلات موجود را کاهش دهد.

تشییع پیكر مطهر مادر شهید كیان پور در كرج

مسئول امور ایثارگران و مشاور شهردار كرج از برگزاری مراسم تشییع پیكر مطهر مادر شهید كیان پور در این كلانشهر خبر داد.

برزو كلانتری اظهار داشت: پیكیر مطهر مادر شهید كیان پور، ‌امروز چهارشنبه 16 فروردین ماه ساعت 15 از مقابل منازل آنها واقع در كرج امامزاده حسن خیابان شهید كیان پور به سمت امامزاده محمد تشییع می شود.

361 متوفی در آرامستان بهشت سكینه(س) كرج دفن شدند

مدیر متوفیات و پذیرش سازمان آرامستانهای شهرداری كرج از دفن 361 متوفی در آرامستان بهشت سكینه(س) این كلانشهر در اسفندماه سال گذشته خبر داد و گفت:
در اسفند ماه سال 90 تعداد 696 نفر متوفی در این سازمان به ثبت رسیده است.

اسكندر ابراهیمی اظهار داشت: از مجموع این تعداد 396 نفر مذکر، 233 نفر مؤنث و 67 نفر نوزاد بوده اند.

تکریم ارباب رجوع و رفع محرومیت سرفصل کاری منطقه 5 کرج در سال جاری

مدیر منطقه 5 شهرداری کرج تکریم ارباب رجوع را اصلی ترین مسئولیت پرسنل شهرداری این منطقه دانست و بیان کرد: با توجه به فلسفه وجودی شهرداری ها مبنی بر رضایتمندی شهروندان، پاسخگویی به ارباب رجوع یکی از مهمترین مواردی است که باید در سال جاری مورد توجه قرار گیرد.

علیرضا رحیمی به بحث در خصوص رویکردها و برنامه های این منطقه در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: این منطقه یکی از مناطق مهم به لحاظ وسعت و جمعیت است و این امر بر توجه و تلاش بیشتر در راستای آبادانی آن می افزاید.

وی افزود: مدیران و پرسنل این منطقه باید در سال جدید با برنامه ریزی و همت و تلاش بیشتر بسترهای رفع محرومیت را از نقاط مختلف برچیده و به سمت توسعه و آبادانی حرکت کنند.

اقدامات سال گذشته شهرداری منطقه 2 جهت رفاه مردم بوده است

معاون عمران و خدمات شهری منطقه 2 شهرداری کرج از اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهری و زیباسازی در سطح منطقه خبر داد و گفت: مجموعه این اقدامات در راستای ایجاد بسترهای رفاهی برای شهروندان بوده است.

فکور زاده گفت: این عملیات ها شامل رنگ آمیزی جداول (بلوار بلال-بلوار چمران) امحاء دیوارنویسی، رنگ آمیزی دیوار مدارس، آذین بندی خیابانها و بلوارهای منطقه در جشنها و سیاهپوش کردن منطقه در ایام سوگواری همچنین نصب و تعویض پرچمهای الوان پلها و معابر بوده است.

اولین دیدار مردمی با اعضای شورای شهر در منطقه 12 کرج برگزار می شود

رئیس شورای شهر کرج از برگزاری نخستین دیدار عمومی با شهروندان در سال جدید و در منطقه 12 شهرداری این کلانشهر خبر داد و گفت:
رسیدگی و رفع مشکلات شهروندان همواره از دغدغه های اعضای شورای شهر کرج به عنوان نمایندگان مردم بوده است.

محمود دادگو اظهارداشت: در این راستا در سال گذشته نیز اعضای شورا به صورت مستمر در مناطق مختلف حضور یافته و از نزدیک روند اجرای امور را مورد بررسی قرار دادند.

این مسئول با تاکید بر استمرار این روند در سال جاری بیان کرد: اعضای شورای شهر کرج در سال جدید با رویکرد ویژه به صورت هفتگی در تمام مناطق کرج حضور خواهند یافت و در دیدار مردمی مشکلات و موانع موجود را بررسی و دستورات و راهکارهای لازم را ارئه خواهند داد.

کیانی در سمت خود ابقاء شد

با پیشنهاد شهردار کرج و طی حکمی از سوی استاندار البرز " مهرداد کیانی" به عنوان مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج در سمت خود ابقاء شد. بر اساس این حکم "کیانی" یک دوره دیگر سکان هدایت اتوبوسرانی مرکز استان البرز را عهده دار خواهد بود.

در حکم استاندار البرز توانمندی و عملکرد مطلوب مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج در راستای ایجاد بستر های رفاهی شهروندان از جمله دلایل تمدید این دوره عنوان شده است.

47 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در كرج شناسایی شد

مدیر كنترل و نظارت معاونت خدمات شهری شهرداری كرج از فعالیت 195 ناظر و بازرس در ایام نوروز خبر داد و گفت: در این ایام در مجموع 47 ساخت و ساز غیرمجاز در كرج شناسایی شد.

ناصر حاجی محمدی با ارائه گزارش عملكرد این حوزه در ایام نوروز در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده خدماتی و حریم مناطق 12 گانه كرج اظهار داشت: در این زمینه طی ایام نوروز در مجموع 195 نیروی كنترل و نظارت در مناطق مختلف مستقر شدند.

مبادله تمامی موافقت نامه های عمرانی شهرداری كرج طی یك روز

معاون فنی و عمرانی شهرداری كرج از برگزاری جلسه مبادله تمامی موافقت نامه های عمرانی شهرداری طی یك روز خبر داد و گفت:
به دستور شهردار كرج و طی هماهنگی های به عمل آمده، جلسه ای با حضور مدیران عامل سازمانها، مدیران مناطق، معاون اداری و مالی، فنی و عمرانی برگزار و طی آن تمامی موافقت نامه های عمرانی شهرداری كرج طی یك روز مبادله شد.

علی اصغر كمالی زاده اظهار داشت: در این جلسه كه با حضور مسئولان مذكور برگزار شد، تمامی موانع و مشكلات موجود بررسی و در نهایت موافقت نامه ها مبادله شد.

کسب رتبه برتر شهرداری های البرز در کشور

استاندار البرز با بیان اینکه شهرداری های این استان در سال 90 موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شدند، گفت: اقدامات مدیریت شهری کرج به عنوان شهرداری مرکز این استان نقش موثری در این زمینه داشت که این امر قابل تقدیر است.

عیسی فرهادی در اولین جلسه شورای اداری استان البرز در سال جدید و در جمع مدیران این استان با تبریک فرا رسیدن سال نو اظهارداشت: سال جاری به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده که این امر با نگرش وسیع رهبر انقلاب و در راستای توسعه وپیشرفت کشور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این نامگذاری هر ساله از سوی رهبر فرزانه انقلاب موجبات ترسیم حرکت راه آینده کشور برای نیل به اهداف عالیه نظام در بعد برنامه‏ریزی را محقق می‏سازد و این مهم می طلبد تا همه مسئولان در این راستا گام بردارند.

سال 91؛ سال شاخصی برای مدیریت شهری کرج است

شهردار كلانشهر كرج با اشاره به اینكه سال جاری سال شاخصی برای مدیریت شهری است، گفت: در این زمینه شهرداری و شورای شهر دلسوزانه پیگیر مشکلات است و در راستای ایجاد رضایت شهروندان اقدامات لازم را انجام می دهد.

سید علی آقازاده در دیدار نوروزی با اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران عامل سازمانها، مدیران مناطق، معاونان و مسئولان ستادی شهرداری كرج در محل باشگاه میلاد با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی" از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در سال جاری تمامی دستگاه ها، ادارات، مدیران و مسئولان باید اهتمام ویژه ای برای تحقق این مهم داشته باشند و اولویت اصلی كار خود قرار دهند.

چشم انداز مدیریت شهری برای كرج بی نظیر است

استاندار البرز با مثبت ارزیابی كردن عملكرد شهرداری و شورای اسلامی شهر كرج طی یك سال گذشته گفت: در این زمینه چشم انداز مدیریت شهری برای كرج بی نظیر است.

عیسی فرهادی با حضور در ستاد مركزی شهرداری كرج،‌ در حاشیه برگزاری نشستی صمیمانه با شهردار ، معاونان و مدیران مناطق، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری كرج، عملكرد مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر طی یك سال گذشته را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: طی یك سال گذشته اقدامات مطلوبی به خصوص در بخش عمران شهری در كلانشهر كرج كه مركز استان البرز است،‌ از سوی شهرداری و شورا انجام شد كه این امر قابل تقدیر و تشكر است.

وی افزود: در واقع تمامی امور و اقدامات در سال گذشته از سوی شهرداری و شورا به نحو مطلوبی انجام و در نهایت رضایت شهروندان فراهم شد كه این مهم برگ زرین و افتخار و امتیاز بزرگی برای مجموعه مدیریت شهری كرج است.

مهمترین اولویت شهرداری تكمیل تقاطع های غیر همسطح باشد

این مسئول عنوان كرد: در سال جاری اولین اولویت شهرداری كرج باید تكمیل پروژه های تقاطع های غیرهمسطح در نقاط مختلف این كلانشهر باشد كه امید می رود تا پایان سال تعداد قابل توجهی از آنها افتتاح و بهره برداری شود.منبع (  پایگاه خبری مدیریت شهری كرج )

»
-> باکلیک روی آیکون می توانید در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام